neděle 21. května 2017

Protože jejich život je pro ně stejně tak důležitý jako náš vlastní pro nás

Když mluvíme o týrání zvířat, nikde netrpí více zvířata než ta v chovech. Každý rok je zabitých desítky miliard tzv. hospodářských zvířat.

Pro poskytování masa, mléka a vajec lidem, chovy intenzivního zemědělství uvrhují životy zvířat do skutečné noční můry.

Solidarita se zvířaty, kterou zpodobňuje empatie s jejich utrpením, se stává rostoucím hnutím naší doby. Mezinárodní průzkumy ukazují, jak miliony lidí, za zvláštního dopadu na mladé generace, mění své návyky, aby promluvili a pomáhali obětem intenzivních chovů.

Protože jejich život je pro ně stejně tak důležitý jako náš vlastní pro nás!

  1. Kuřecí 

Kuřata jsou nejběžněji pojídaná zvířata na světě. Masný průmysl obrací životy těchto křehkých zvířat do skutečného hororového příběhu. Žijí namačkaná uvnitř obrovských hal chovů intenzivního zemědělství, kde nikdy neviděla sluneční světlo. Ony nás zoufale potřebují.

Více ...

  1. Hovězí 

Včetně působení obrovského utrpení krávám, mléčný průmysl skrývá jiné děsivé tajemství před veřejností. Všechny děti narozené v tomto průmyslu bývají odtrženy od svých matek během hodiny po narození. Welfare dospělo k závěru, že je lepší děti od matek odtrhnout ihned po narození, než aby si více na své matky přivykly, pokud by se svými matkami byly déle. Mateřské mléko, které má svou přirozenou hodnotu výživy pro děti, je krávám odebíráno pro lidskou spotřebu, čímž jsou děti krav vnímány jako nežádoucí. Pokud by děti zůstaly s matkami, pily by mléko, které krávám odebírají lidé, čímž by docházelo k nežádoucím ztrátám nadojeného mléka. Protože matky krav jsou využívány dokud již jejich těla nejsou opotřebená, k této srdcervoucí separaci dochází po celou dobu jejich života. Aby toho nebylo málo, většina býčků jde rovnou do nehumánního telecího nebo hovězího průmyslu. 

Více ...

  1. Vepřové

Věděli jste, že vědecké studie dokazují, že prase je inteligentní jako tříleté dítě? Ve skutečnosti tato zvířecí inteligence dělá konkurenci té delfínů, šimpanzů a slonů. Jsou velmi citlivé bytosti, které jsou schopny vyvíjet citové vazby s námi tak rychle jako psi a kočky.

Více ...

  1. Ryby

Protože zjevně, když uznáte, že zvířata jsou naši přátelé, pokud jim umožníte být, je složité zastavit jíst jen některá z nich. Všechna z nich mají touhy k životu. Postupně lidé, kteří jsou proti týrání zvířat si vytvoří spojení mezi jednou a jinou formou ubližování. Někteří uvádí, že ryby necítí bolest nebo ji necítí natolik jako jiná zvířata (savci, ptáci, aj.). Ale je prokázáno, že ryby cítí bolest.

Více ...

  1. Buďte aktivním přispěvatelem organizacím na ochranu zvířat na sociálních sítích

Díky těm, kteří podepisují petice, sdílí příspěvky s poselstvím ochrany zvířat a předávají projekty a kampaně, ochrana zvířat může mít velký dosah. Dnes jsou sociální sítě stejně tak důležité pro dosažení společnosti jako média. Pokaždé když sdílíte, děláte věci jiné!

    
      6. Můžete to zkusit bez masa, mléčných produktů a vajec

Žádné komentáře: