pátek 3. prosince 2010

Brojler


Brojleři

Tzv. brojlerová kuřata, známá také pod pojmem brojler, jsou živočišným průmyslem úmyslně degenerovaní a zmrzačení ptáci, kteří se neustále přejídají, ale přesto mají neustále hlad. V současné době jich je v ČR každý rok chováno a zabito přibližně 100 miliónů.

Zatímco kostra brojlerů a orgány zůstávají dětské, svalstvo mají jako dospělí - příčinou je genetická selekce. Tato růstová degenerace, která ptáky doprovází od vylíhnutí po celých šest týdnů jejich života, dokud nejsou popraveni na jatkách, má za následek deformovaní končetin, srdeční a dýchací choroby.

Zdravotní stav brojlerů je natolik vyhraněný, že tito ptáci žijí pod neustálou hrozbou zhroucení jejich organismu. Pokud ptáky něco vyděsí, pouze jen ostré světlo, mohou dostat okamžitou mrtvici.

Představte si, že by jste byli stejně degenerovaně vyvinutí jako brojler. Kosti v nohou by vás pod tíhou váhy vašeho těla nebyly schopny unést, vaše srdíčko by bylo tak slabé, že by nestíhalo okysličovat tělo a plíce tak nevyvinuté, že by jste neustále lapali po dechu, a i přes tyto problémy, by jste byli posedlí neustálou žravostí.


Fotky chovu brojlerů jsou k vidění na http://michalkolesar.net/cpg/thumbnails.php?album=43. Poznámka: jejichpritel.blogspot.com byl dříve tento blog.

Žádné komentáře: